DI NIERUCHOMOŚCI. - wyceny nieruchomości.

ARTYKUŁY

Obecnie ubywa okazji inwestycyjnych, zatem pora jest znów wypuścić pieniądze na rynek i wrócić do bezpiecznego zarabiania pieniędzy na kredytach hipotecznych. Duże znaczenie ma również fakt, iż obecnie wyceny mieszkań są oparte o bardziej zracjonalizowane dane, w związku z czym zabezpieczenie się na hipotece nieruchomości jest mniej ryzykowne niż wcześniej.

Co jest wyrazem polepszenia nastrojów na rynku nieruchomości mieszkaniowych? Przede wszystkim większa ilość transakcji. Rozmowy z przedstawicielami deweloperów pozwoliły ustalić, iż wiele jest przypadków, gdzie większość mieszkań sprzedawana jest na etapie wylewania fundamentów budynku wielorodzinnego. Taka sytuacja dziwi w obliczu ogromu gotowych mieszkań, które eksponowane na rynku czekają na nabywcę, jednak potwierdzona jest przez wielu uczestników rynku. Można postawić tezę, iż klienci wciąż oceniają obecny okres jako dobry moment na kupno lokum po „kryzysowych” cenach. Znając prawidła zachowania się tłumów w takich sytuacjach można ocenić, że o ile ożywienie jest faktem, to jesteśmy na pierwszym etapie jego drogi, a ostatni etap poznamy w momencie, kiedy każdy będzie uważał inwestycje w nieruchomości za doskonały interes.

K.S.

DI NIERUCHOMOŚCI

Anna Soroka

rzeczoznawca majątkowy

tel./fax (071) 344 -12- 44

mobile 793 - 441- 244

annas@wyceny.wroclaw.pl

www.wyceny.wroclaw.pl

Czy grozi nam nowa hossa?

Specjaliści rynku nieruchomości w Polsce wskazują na ożywienie rynku. Ma ono być szczególnie widoczne w sektorze nieruchomości o przeznaczeniu mieszkaniowym. Badania trendów panujących na rynku wskazują, że od IV kw. 2009r. ceny mieszkań wykazują niewielka tendencję wzrostową. Co może być tego przyczyną?

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie należałoby się najpierw zastanowić, co wywołało stagnacje na rodzimym rynku nieruchomości, wszak w samym środku trwania kryzysu...

więcej